Cirkevnimajetek.cz


English English« 11. 8. 2011 ČT24: Církve se dohodly se státem na majetkovém vyrovnání
25. 8. 2011 Církve a stát se dohodly i na posledním bodu jednání »

Zdroj: ERC v ČR

Napsala: Sandra Silná

Včerejší odpolední schůzkou Ministra kultury ČR MUDr.Jiřího Bessera se zástupci církví a náboženských společností, na které se vztahuje majetkové narovnání, pokračovala jednání o podobě a způsobu vracení církevního majetku.

Mezi Římskokatolickou církví, církvemi Ekumenické rady církví a Federací židovských obcí došlo během uplynulých týdnů postupně k nalezení shody nad současným vládním návrhem a tato skutečnost byla na včerejší schůzka tlumočena ministru kultury. V tuto chvíli je dále potřeba pracovat na dohodě o délce tzv. přechodného období, době, po kterou bude stát redistribuovat finanční prostředky církvím. 
K tématu včerejšího jednání můžete shlédnout pořad ČT 24 "Události, komentáře", ve kterém hovoří Předseda Ekumenické rady církví v ČR Joel Ruml. Odkaz: 
http://www.ceskatelevize.cz/ct24//domaci/132591-cirkve-se-dohodly-se-statem-na-majetkovem-vyrovnani/
Pro zájemce o hlubší vzhled do problematiky doporučujeme k přečtení nedávný rozhovor Předsedy ERC Joela Rumla pro server Aktuálně.cz, zde: 
http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=709807
Ekumenická rada církví v ČR provozuje webové stránky www.cirkevnimajetek.cz, kde zájemci naleznou starší materiály, které mapují jednání v letech 2005 - 2008. 
Mgr.Sandra Silná, vedoucí tajemnice a tisková mluvčí Ekumenické rady církví v ČR
 

Aktuálně | 9 02 2012 - 15:37