Cirkevnimajetek.cz


English English« Karel Hvížďala: Církevní restituce - ukázka degradace dialogu
Proběhla veřejná debata v Diskusním fóru OSMA, v New York University 20. 5. 2008, hosté: Cyril Svoboda a Lubomír Zaorálek »

Zástupce kampaně se zúčastní studiového natáčení pořadu pro Rádio Proglas, jehož hostem je ministr V. Jehlička. Pro především náboženské posluchače rádia je třeba laskavě vysvětlit spoustu nelichotivých zmínek, které se v posledních týdnech ozvaly na konto křesťanských církví - jmenovitě katolické. Posluchačům je dobré znovu a jasně vysvětlit principy přípravy zákona a jeho nesporné kvality v pohledu posledních dvaceti let. Pro nenáboženské posluchače Rádia Proglas jde o výpověď informující spíše o přístupu a motivech autorů zákona, než o číslech. Pořad mýtí bludy, které se neustále opakují a vypadají zdálky jako pravda - ale nejsou. Pořad natočený v Nosticově paláci můžete poslouchat na Proglasu 30. 5. 2008 v  16.00. Otázky kladla paní redaktorka Jana Beránková.

Kampaň bude natáčet také Křesťanský magazín pro vysílání ČT. Dále připravuje setkání s regionálními politiky a těmi, jichž se uskutečnění principu zákona bezprostředně týká, nikoli církvemi a náboženskými společnostmi - ale  se zastupiteli a jejich občany.

Aktuálně | 13 05 2008 - 13:39