Cirkevnimajetek.cz


English English« 12. 7. 2008 Před týdnem se v Betlémské kapli vydávali Humanisté za křesťany, před vchodem rozdávali letáky
17. 7. 2008 AKTUALIZOVÁNO Parlamentní komise nemá ještě všechny materiály, ty - které má - ještě nečetla, nezasedala nad nimi a prohlášení jsou tedy zatím jen politická. »

Fary už neslouží jen věřícím...

O tom, že nové církevní prostory využívají například mateřská centra, senioři a další aktivity víme jen zřídka. Redaktor Martin Stavěla z regionální mutace MfDnes Střední Čechy si 12. 7. 2008 posvítil na fary v Dobříši a Uhlířských Janovicích. Zavítal i do Kralup nad Vltavou. Pan farář z Dobříše nechce říkat domu fara, protože tomu lidé nerozumí – spíše jde o komunitní centra, kterých je kolem Prahy v nově rostoucích obcích a městečkách zoufale málo...

Jednoznačně se také potvrzuje, že pro užitek společnosti se nehodí opravovat velmi staré budovy, ale spíše postavit nové. To zase potvrzuje, že s církví je možné se vypořádat spíše finančně. Snad jen řády mají zájem výslovně o historický majetek. Mimo klášterní majetek budou objekty far a církevních statků lépe sloužit zájemcům z komerční zóny či těm, kteří hledají atypické historizující bydlení.

Církve a náboženské společnosti dostávají ve článku pana Stavěly příklad, jak by měly prezentovat svoji aktivitu ve prospěch společnosti. A měly by začít brzo. Český člověk příliš nerozumí, o co v kauze církevního majetku jde.

Celý článek si můžete přečíst v přístupném archivu MfDnes na adrese http://mfdnes.newtonit.cz

Aktuálně | 15 07 2008 - 22:31