« 14. 4. 2008 Jak vypadala synagoga v Úštěku kdysi a jak vypadá nyní?
17. 4. 2008 Hospodářské noviny, Lukáš Jelínek, Vrabec církevního majetku v hrsti »

Delegace kampaně k zákonu o narovnání vztahů státu a církví ve trojici pracovníků týmu: mluvčí Mgr. Dita Fuchsová, JUDr. Tomáš Kraus a Daniel Kvasnička, navštívila středočeského hejtmana Ing. Petra Bendla a informovala jej o probíhající kampani, o záměrech a výsledcích necelých dvou měsíců práce. Petr Bendl se seznámi s letákem a s programem konference v NYU. V rozhovoru ocenil, že se církve dokázaly odmluvit, to je něco nového, ta shody tady dlouho nebyla a už nemusí nastat.

Předseda středočeské ODS si je vědom, že na tomto řešení ztratí strana u voličů, jmenovitě v pohanských Čechách. "Udělat se to ale musí, středočeská ODS chápe důvody a naléhavou potřebu řešení situace a neměla by mít problémy s podporou návrhu zákona," řekl Petr Bendl. Za zmínku pak stály některé středočeské záležitosti - Strančické plány se zanedbanou synagogou a památníkem Emila Kolbena a také plány MAS Říčansko, pro jehož měsíčník Zápraží pan hejtman odpověděl na několik otázek. Fotografie z návštěvy najdete zde. S návštěvami hejtmanů kampaň bude pokračovat v dalším měsíci. Plánuje návštěvu v Ústí nad Labem a na konci května pak v Ostravě.

Aktuálně | 15 04 2008 - 19:49