« 24. 4. 2008 Návrhy na řešení otázek církevního majetku podle dvou opozičních stran v médiích
20. 4. 2008 Do tisku jde brožura, kterou jsme připravili spolu s úřadem vlády a ministerstvem kultury. Jsou v ní základní fakta o připravovaném zákonu. »

Laskavostí New York University in Prague a Konrad-Adenauer-Stiftung Praha proběhla v Richterově domě konference s nadpisem: "A co bude dál?"

Znamenité příspěvky z praxe židovských náboženských obcí a správy jejich majetku, z díla Německého řádu, z nemocniční praxe sester Boromejek pod Petřínem a v Řepích se daly poslouchat se zaujetím. Byly relativně krátké, i když každý z řečníků by mohl říci několikanásobné množství příběhů a čísel. Z příspěvků některé vyčnívaly: představení ADRA Cz, kterou uvedl její ředitel jan Bárta, stejně jako Léčebné a rehabilitační středisko ve Chvalech, jež provozuje Církev bratrská, které zastupoval Petr Fiala. Dále názory zahraničních hostů, opata kláštera ve Schlägelu, Martina Felhofera a Richrda Deana Trči z misie Evangelical Free Church of America, USA. Vrcholné zastoupení Parlamentu, bankovního světa i církevního prostředí v osobě římskokatolického biskupa a synodního seniora Českobratrské církve evangelické, nebylo jen zdáním, že tu šlo o výjimečnou událost, ale naopak skutečným potvrzením. Po skončení  konference ještě v sále nazvaném po Janu Werichovi jednala Ekumenická rada církví o své budoucnosti.

Na sborníku z konference pracujeme.  Fotografie najde v galerii zde

Aktuálně | 25 04 2008 - 07:05