« 2. 4. 2008 ČT 24: Interview ČT 24: Cyril Svoboda
4. 4. 2008 Aktuálně.cz, Martina Macková: ČSSD chce církve vyplatit rychleji, už do pěti let »

Vláda dnes schválila paragrafované znění návrhu zákona o vypořádání majetkových vztahů mezi státem a církvemi. Nyní čeká záměr diskuse ve Sněmovně. Poslanci se jím začnou zabývat ve 2. polovině dubna. Právě ve Sněmovně čekají navrhovatelé zákona problémy. Proti se už vyslovili opoziční i někteří koaliční poslanci. Nelíbí se jim především výše zamýšlené částky. Královehradecký biskup Dominik Duka k tomu uvedl:

Host (Dominik Duka, biskup):

Částka vlastně 83 miliard vyplácena v těch 60letech je rozdělena tím způsobem, že 3,5 miliardy přibude na kont římskokatolické církve v České republice a zbytek 725 milionů na fond ostatních křesťanských církví a Federace židovských obcí. Říkám, chceme tímto gestem dokázat, že ekumenismus myslíme vážně, že to nejsou jenom pouhá slova. Kéž by společnost toto vyrovnání přijímala právě v tomto duchu.

Média k věci | 3 04 2008 - 23:29