« 3. 7. 2008 Nejen klášter ve Veltrusích musí počkat na verdikt poslanců, představy o jeho budoucnosti mohou být jiné u zastupitelů i u představitelů řádu
3. 7. 2008 Lidem se už nelíbí nesmysly, které si bez servítku dovoluje kdekdo. Církvi se přiřkly stamilióny zmařených lidských životů. Rozumné argumenty pro tvrzení? Žádné! »

Ministru zemědělství České republiky se podařilo provést vládou velice důležitý dokument. Naděje okradených zemědělců stoupají. Otázce jejich odškodnění se věnovala i legislativní rada vlády. Zajímavý odpor však vyvolala předloha u zastupitelů KDU ČSL, když - podle všeho - by právě uskutečnění narovnání vztahů mezi původními, resp. novými majiteli podílů zemědělců a původními majiteli, výrazně pomohlo zákonu o církevním majetku. Zprávu o záměru zákona najdete zde.

Naději přiřkli návrhu i komentátoři, například 2. 7. 2008 Petr Havel na ČT 24.

Aktuálně | 3 07 2008 - 22:31