« 12. 8. 2011 K vývoji jednání o majetkovém narovnání mezi státem a církvemi v České republice
15. 11. 2011 Svaz měst a obcí ČR podporuje narovnání státu s církvemi »

Zdroj: ČBK, napsala: Monika Vývodová

Dnes se na Ministerstvu kultury ČR sešli opět představitelé církví a státu, aby projednali poslední bod, který chyběl ke konečné podobě návrhu zákona o částečném narovnání vztahů mezi církvemi a státem, tedy přechodném období, ve kterém bude ze strany státu postupně snižován příspěvek na provozní náklady církví.

Praha: Zástupci státní a církevní komise se dnes dohodli, že přechodné období bude trvat po dobu 17 let (namísto původních 20) a vejde v platnost po nabytí účinnosti zákona.  Po první tři roky tohoto období bude stát duchovním vyplácet příspěvek ve stávající výši a po dalších 14 let bude částka  vždy ročně klesat o 5%. Mezi jednotlivými církvemi a státem budou ohledně jejich závazků uzavřeny smlouvy.

Aktuálně | 9 02 2012 - 15:41