« 2. 6. 2008 Kampaň byla 20. 5. 2008 u primátorky města Chomutova a jednala s náměstkem hejtmana Ústeckého kraje a 3. 6. 2008 se vydává na Moravu a jedná s hejtmanem Moravskoslezského kraje
3. 6. 2008 DISKUTUJTE - otevřená diskuse na dané téma »

Moravsko-slezská křesťanská akademie (MSKA) pořádá 3.6. v 18.00 hodin v přednáškovém sále brněnského biskupství (Petrov 2) panelovou diskusi na téma "Nový model financování církví".

Nový návrh zákona, kterým chce současná vládní koalice řešit dlouhodobě neřešený vztah státu a církví, zásadní pilíře dohody státu a církví, postoj právníků, zástupců církví i  dotazy přítomných k této problematice budou předmětem posledního setkání členů a příznivců MSKA v jarním semestru 2008 v Brně.

V panelu vystoupí:

Mons. Michael J. Pojezdný, OPraem, předseda konference vyšších řeholních představených mužských řeholí (Praha)

Mgr. Petr Jäger, spolutvůrce paragrafovaného znění zákona o majetkovém narovnání (Brno)

ThDr. Jan Hradil, Th.D., biskup církve Československé husitské, starosta města Újezd u Brna

ThLic. Jiří Koníček, předseda Společnosti pro dialog církve a státu (Olomouc)

Panelová diskuse proběhne v úterý 3.6.2008 v 18.00 hodin v přednáškovém sále Brněnského biskupství Petrov 2.

Akce se uskuteční s podporou Statutárního města Brna a Biskupství brněnského

Kontakt a další informace:

MSKA, tel. 545 223 159, e-mail: mska@volny.cz, www.mska.biz

Aktuálně | 2 06 2008 - 15:53