« 4. 1. 2012 Stanovisko k majetkoprávnímu vyrovnání
11. 1. 2012 ČT24: "Navrácení církevního majetku je vyřešení minulosti," říká Joel Ruml »

Zdroj: ČCE, napsal: Tomáš Najbrt

Setkání předsednictva Ekumenické rady církví (ERC) v České republice a delegace politické strany Věci veřejné (VV) proběhlo ve čtvrtek 5. ledna v prostorách Ústřední církevní kanceláře Českobratrské církve evangelické v Praze.

K informativní schůzce došlo na přání paní místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Kateřiny Klasnové, doprovázela ji paní místopředsedkyně vlády ČR Karolina Peake. Za ERC bylo přítomno předsednictvo, tj. Joel Ruml, předseda, Daniel Fajfr, první místopředseda a Dušan Hejbal, druhý místopředseda. Schůzka trvala necelou hodinu.

Zástupkyně VV informovaly předsednictvo o návrzích, se kterými VV vstupují do projednávání návrhu zákona o majetkovém narovnání s církvemi a vysvětlily důvody, které stranu VV vedou k takovým krokům. Během věcného rozhovoru byly vyjasněny pozice obou stran.

Předsednictvo ERC sdělilo, že k jakémukoliv jednání o podobě majetkového narovnání může dojít až tehdy, kdy k tomu budou církve sdružené v ERC vyzvány vládou ČR. Do uzavření jednání v rámci vládní koalice a rozhodnutí vlády není proto žádoucí činit ze strany církví jakékoliv kroky nebo přijímat další rozhodnutí.

Aktuálně | 9 02 2012 - 15:59