« Slavomil Hubálek
»

Vláda nyní předložila věcný záměr zákona a Svaz obcí a měst České republiky je rád, že konečně existuje šance na konečné řešení, protože se všechny zúčastněné strany dohodly, tedy především stát a ostatní církve. Svaz to vnímá jako rychlé přijatelné řešení a doufá, že se již nepřihodí nic, co by této historické možnosti mohlo zabránit. Cílem Svazu je iniciovat a zúčastnit se všech dalších potřebných jednání, ať ve sněmovně či senátu, přesvědčovat své kolegy senátory, bývalé starosty a zastupitele, bez ohledu na to, jakou mají stranickou nebo nestranickou příslušnost ve své obci.

Jaromír Jech byl starostou města Říčany a dodnes je členem zastupitelstva města. V 1994-1997 poradcem předsedy vlády V. Klause pro otázky obecní samosprávy. Od roku 1994 tajemník předsedy Svazu měst a obcí ČR. V letech 1996 - 1998 vedoucí úřadu Ministerstva dopravy a od roku 1998 do současnosti výkonný místopředseda Svazu měst a obcí ČR pro vnitřní vztahy a legislativu.

Názory | 16 02 2008 - 13:22