« Tomáš Klvaňa
Jaromír Jech »

Z hlediska historického vývoje českých vztahů mezi církví a národem i oltářem a trůnem, tedy mezi vírou a nevírou je tento způsob vyrovnání mezi církvemi a státem nejrozumnější. A vzájemná rozluka a nezávislost může oběma stranám jen prospět.

Slavomil Hubálek (PhDr.) je absolventem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, Praha. Pracoval jako tajemník a tiskový mluvčí ministra zdravotnictví. Je majitelem společnosti pro psychologické a personální poradenství ALEA- psychologie, spol. s r. o., Praha. Pracuje jako soudní znalec z oboru klinické psychologie a sexuologie. Je spoluautorem a vedoucím devíti dlouhodobých výcvikových a vzdělávacích programů, kurzů, psychoterapeutických výcviků pro psychology, psychiatry a řídící pracovníky. Přednáší sociální psychologii na FSV UK. Spoluautor několika knih, autor asi 50 vědeckých publikací v různých českých a zahraničních vědeckých časopisech, autor mnoha popularizačních článků v oblasti péče o duševní zdraví, moderního mangementu, komunikace, forenzní psychologie, problematiky agresivity, partnerských vztahů, sexuality, tolerance, liberální politiky a občanské společnosti.

Názory | 10 02 2008 - 21:40