« Z vystoupení náměstka ministra financí ČR Eduarda Janoty, konference CEVRO, 31.1.2008
Slavomil Hubálek »

Vítám konečné dořešení a vrácení církevního majetku. Za prvé si myslím, že každá krádež by se měla napravit. A za druhé: Toto téma by konečně mohlo zmizet z politické rozpravy, kde bylo záminkou k vytváření proticírkevních nálad. Tak se konečně mohou dostat vztahy mezi církvemi a státem na zdravou rovinu, kam patří.

Tomáš Klvaňa je koordinátorem vládní komunikace programu protiraketové obrany. Diplomat a novinář přednáší na New York University v Praze a je ředitelem pro firemní a právní záležitosti ve společnosti British American Tobacco Česká republika. V roce 2003 absolvoval studijní pobyt na John F. Kennedy School of Government Harvardovy univerzity v USA. Předtím působil jako mluvčí a poradce prezidenta republiky Václava Klause. V letech 2001-2003 byl zástupcem šéfredaktora Hospodářských novin a v letech 2000-2001 komentátorem Mf DNES. V letech 1997-2000 vyučoval jako hostující profesor teorii komunikace na University of Southern Maine ve Spojených státech. V roce 1997 získal Ph.D. v oboru teorie a kritika komunikace na University of Minnesota v USA, předtím vystudoval žurnalistiku na UK v Praze (1992). Je členem České euroatlantické rady, Ministrem zahraničí Alexandrem Vondrou byl v loňském roce jmenován členem vědecké rady ministerstva zahraničních věcí, je členem představenstva Harvard Club of Prague a pravidelně přednáší na mezinárodních konferencích na téma mezinárodní vztahy a bezpečnostní politika. Svými analýzami přispívá do předních českých médií.

Názory | 10 02 2008 - 20:55