« 15.7.2010 ČRo 6, www.nabozenstvi.com, Eva Hůlková - Církevní majetek už není u ledu?
24. 9. 2010 Předseda Ekumenické rady církví a synodní senior CČE Joel Ruml k platům duchovních a k majetkovému narovnání »

Webové stránky www.cirkevnimajetek.cz, které v současné době provozuje Ekumenická rada církví a na jejichž vzniku se významnou měrou podílelo i Ministerstvo kultury ČR, shrnují fakta o nápravě majetkových křivd vůči církvím od roku 1949. Několikaleté jednání mezi zástupci Římskokatolické církve, církví sdružených v Ekumenické radě církví a představiteli vlády bylo na konci roku 2008 pozastaveno.

S novou vládou premiéra Ing. Petra Nečase zřejmě přichází i další kolo jednání o způsobu nápravy majetkových křivd vůči církvím v České republice. Církevní komise ERC pro otázky jednání se státem ve věci majetkového narovnání se na svém červnovém jednání shodla, že postavení představitelů církví, včetně Římskokatolické církve, v této otázce zůstává stejné, jako v roce 2008 a církve jsou připraveny k dalšímu kolu jednání.

Tímto opět zahajumeme aktivnější na kampani a budeme pravidelně přinášet aktuální informace o dění ve věci nápravy majetkových křivd. Zvažujeme take mnohem širší kampaň podobně jako v roce 2008.

Oslovujeme několik partnerů ku případné spolupráci na této kampani. Každý, kdo by se chtěl do kampaně jakýmkoliv spůsobem zapojit, kontaktujte prosím vedení komunikační kampaně, viz zde.

Aktuálně | 26 09 2010 - 18:47