« 18.7. 2008 Církevní majetek není na škodu občanům této republiky
26. 7. 2008 Podle zpráv, které přicházejí církvím, komisi zajímají jména těch, kteří na podkladech pro zákon pracovali »

Křešice, městská část děčína dostane novou školu ve stylu tradičního jezuitského projektu škol Nativity. Jde o projekt podporující nadané žáky ze sociálně znevýhodněných rodin. Přijaty budou i děti z cizojazyčných menšin nebo děti z neúplných rodin. Nativity je druhým stupněm, výběr tedy probíhá v pátých třídách.

Jezuité mají smělé plány a dobré zkušenosti. To v našich podmínkách však nic neznamená. S Petrem Gandalovičem by se bývali domluvili, ale s jeho následovníky v Ústí nad Labem už ne. takže pokračovali v Děčíně. Magistrát Děčína jim dal k dispozici budovu za dobrou cenu  2,2 miliónu korun. Staví se z darů a za evropských zdrojů.

Je to další příklad toho, že peníze z plánovaného narovnání nejdou na zbytečnosti a nebudou ani jednoduše projedeny.

O projektu píše Mladá fronta Dnes 22. 7. 2008 v Severočeské mutaci. Redaktorka Klára Čepilová.

Příběhy | 26 07 2008 - 18:08